İzmir Düğün Hikayesi

Her sektörde olduğu gibi düğün fotoğrafçılığı da durmadan gelişen ve yeniliklere ayak uyduran, fikir üreten bir yapıya sahiptir. Bu ürünlerden biride hiç kuşkusuz düğün hikayesi fikri.

İzmir Düğün Hikayesi; Düğün gününüzde mutlu ve heyecanlı anlarınızı doğal bir şekilde fotoğraflarken, belirlenen mekanlarda dış çekim ile estetik ve aşkınızı yansıtan düğün fotoğrafların size özel tasarladığımız albümlere yerleştirilmesi ve çekilen kısa videolardan oluşan görüntülerin belli bir kurgu doğrultusunda, sizinle belirlediğimiz konsepte uygun bir fon müziği ile montajlanarak düğün hikayesi filmi haline getirilmesidir.
 

Diğer düğün filmlerimizi izleyebilmek için Vimeo kanalımıza abone olabilirsiniz.
 

İzmir Düğün Hikayesi / Cem Batmaz
 

İzmir Düğün Hikayesi çekimlerine; kuaförde gerçekleşen saç & makyaj hazırlık aşamasıyla başlıyoruz ve dış mekan çekimleriyle devam ederek, gelin alma, nikah töreni ve ilk dans video çekimleriyle gün boyunca düğün hikayesi film çekimini sizinle gerçekleştiriyoruz.
 

Düğün Hikayesi; Gelin alma, nikah töreni ve düğün günü hazırlık süreçlerinizde sizin ve ailenizin doğal/kurgusal olmayan görüntülerinizin estetik bir bağlamda oluşturulması ile gerçekleştirilmektedir. Düğün hikayeniz, yıllarca saklayabileceğiniz eğlenceli, estetik ve duygusal anlarınızın tarafımızdan profesyonelce kurgulanmış olduğu size özel bir kısa filmdir.
 

Bu çalışma kendi içinde farklı şekil, tarzlarda uygulanabilmektedir. İstekleriniz ile belirleyeceğimiz konseptte, sizi ve aşkınızı yansıtan çekimler yapıyoruz. Düğün Filmi, klasik bir düğün çekimi veya video olmanın dışında, mutluluğunuzu yansıtan bir hikayedir.
 

 

DÜĞÜN HİKAYESİ AŞAMALARI NELERDİR?
 

KUAFÖR:

Düğün hikayesi ilk olarak kuaför hazırlıklarının çekimiyle başlar. Gelin başı ve gelin makyajı yapımı aşamaları, gelin duvağı takımı, size özel ufak detayların  (gelinlik, gelin tacı, gelin çiçeği, evlilik yüzüğü vb. gelin aksesuarları) çekimi gerçekleştirilir.


GELİN ALMA:

Düğün hikayesinin ikinci aşaması olan gelin alma, damadın gelini evden alması ve bu sırada yaşanan duygusal ve doğal anları kapsar. Bu aşama düğün hikayesinin belki de en özel anlarıdır. Dolayısıyla burada çıkan pozlar en doğal düğün pozları olabilir.


DIŞ ÇEKİM:

Evden çıkıldıktan sonra dış süreci başlar. Düğün hikayesi videosu dış çekim anlarını da kapsar. Record Yapım Wedding ailesi olarak dış çekimlerinizde oluşan doğal görüntüleri de düğün hikayesi videonuza ekleyerek filminizin daha kapsamlı ve daha sinematik görüntülerden oluşmasını amaçlarız. Dış çekiminin yapıldığı mekanın dokusu düğün hikayenize farklı bir renk, sıcaklık katar ve bütünlük sağlar.


İLK DANS VE EĞLENCE:

Bu aşama çiftlerin evliliğe ilk adım attıkları en fazla heyecanlandıkları aynı zamanda da en fazla eğlendikleri aşamadır. Düğün fotoğrafçısı için de düğün hikayesi filminin en profesyonellik isteyen aşamasıdır. Bu aşamada çiftler artık düğün fotoğrafçısından bağımsız hareket eder hatta unutur. Düğün fotoğrafçısının doğal ve düzgün fotoğraf kareleri ve stabil video görüntüleri yakalaması gerekir. Çiftlerle önceden planlanan çekim anları unutulabilir. Dolayısıyla her koşula hazırlıklı olunmalıdır. Düğün hikayesinin finali ilk dans ile bitebilir yada isteğe bağlı olarak yapılan planlama dahilinde düğün sırasında ve sonrasında yaşanan eğlence anları da düğün hikayesine dahil edilebilir.


NEDEN DÜĞÜN HİKAYESİ ÇEKTİRMELİYİM?

Düğün fotoğrafçılığı ve dış çekim artık düğün hazırlıklarında listenin başlarında yer almaktadır. Özellikle dış çekim türünün yayılmasıyla birlikte evlenecek çiftlerde bu istek daha da artmıştır.

Her sektörde olduğu gibi düğün fotoğrafçılığı da durmadan gelişen ve yeniliklere ayak uyduran, fikir üreten bir yapıya sahiptir. Bu ürünlerden biride hiç kuşkusuz düğün hikayesi fikri.

Düğün hikayesi düğün gününüzün bütün anlarını kapsaması açısından çok özeldir. Düğün fotoğraflarınızda sadece poz verdiğiniz kadar var olur ve hatırlarsınız. Ancak düğün hikayesi size o günü en ince ayrıntısına kadar yaşatabilir. Düğün hikayesi çekimi yaptığımız bir çok çiftten duyduğumuz cümleler: ‘’evlendikten bir hafta sonra izlememize rağmen o günle ilgili bir çok şeyi hatırlamadığımızı fark ettik. İzledikçe aklımıza geldi ve çok şaşırdık çok duygulandık’’

Düğün hikayesinin yarattığı bu etkiyi birde yıllara vurduğunuzda sizde nasıl duygular uyandıracağını düşünün. Kesinlikle çok yoğun olacaktır.